A társas redősszárnyú darazsak, a déli papírdrázs, a lódarázs és német darázs alcsaládokat öleli fel. Valódi darazsak alatt ezt szokták érteni, mivel a többi darázs alfajra a magányos életmód jellemző.
A darazsak közül az egyik legvszélyesebb a lódarázs:
Ilyenek például a kürtősdarzasak, valamint a gömböcdarazsak. Egy régi mondás úgy tartja, hogy a darazsakat az Ördög, míg a méheket Isten termetette.
Csíkozott mintázatú rovarok, amelyek mindössze néhány centiméterre nőnek meg. Fekete-sárga színű csíkozott testük jól felismerhető. Társas állatok. Fullánkjuk segítségével mérget képesek fecskebdezni áldozatukba. Fészkeiket általában épületek padlására, fák odvaiba, földi lyukakba építik. Ám vannak extrém esetek is, mint például erkélyen hagyott kanapé hátámlájába épített fészek. A darász nőstények képesek a reprodukcióra.
A királynő télen inaktív. A tavasz elérkeztével azonban megkezdi a fészeképítést. Ezek után az első dolgozókat saját maga neveli. A továbbiakban csak a petéket rak, míg a kinevelt dolgozók teljes mértékben átvaszik az utódgondozás, fészeképítés, és táplálékszerzés feladatait. Maga a fészek sejetek sorozatából áll.
A királynő mindegyik sejtbe egy-egy petét rak le, ezekből a lárvákból rövid idő alatt, mindössze másfél hónap múltán kész dolgozók válnak. És itt nincs vége, mert több utódgenerációt hoznak létre, így egyre nagyobbra nő a darázstelep. Egy-egy ilyen fészek több ezer darázsnak ad otthont. A darázsfészek akár elérheti az egy méteres átmérőt is.
Ne kockáztassa pénzét és egészségét! Hívjon! Hétköznap hívható telefonszám: 0630/933-3863